Bota

Raketa ruse godet qendrën tregtare/Zelensky: Numri i viktimave i pamundur të…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 27/06/22 |
Opi Nion

Një raketë ka goditur një qendër tregtare në qytetin Kremenchuk në rajonin Poltava të Ukrainës.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë se vendi është djegur plotësisht.

Sipas njoftimeve, dyshohet se një numër i madh i personave kanë vdekur dhe shumë janë plagosur.

Në një reagim pas shpërthimit të fuqishëm, presidenti Zelensky tha se 1000 njerëz ishin në qendër në kohën e sulmit.

Qendra tregtare nuk përbënte “asnjë rrezik për ushtrinë ruse” dhe nuk përbënte “asnjë vlerë strategjike” për rusët, tha ndër të tjera ai.

“Numri i viktimave është i pamundur të imagjinohet”,-shtoi ai./Opinion.al

Pas