Aktualitet

Qeveria vendos: lekët e taksave, shpërblim për  informatorët “spiunë”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 21/10/15 |
b.f

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, qeveria ka vendosur t’i shtojë të ardhurat e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve me 10 milionë lekë të rinj. Në mënyrë që të nxisë aksionin e nisur kundër informalitetit, është vendosur që këto para të përdoren për shpërblimin e informatorëve që do të denoncojnë raste të informalitetit dhe për blerjen e mallrave apo shërbimeve nga punonjës të tatimeve që do të investigojnë bizneset dhe përdorimin e kasave fiskale.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas