Aktualitet

Qëlloi me thikë 18-vjeçarin, arrestohet 17-vjeçari në KëlcyrëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 22/06/22 |
Opi Nion

Një 17-vjeçar kanë arrestuar një 17-vjeçar, i cili pas një sherri ka goditur me thikë një 18-vjeçar që ka kërkuar ndihmë në spital për plagët e shkaktuara nga goditja me thikë.

Policia bën me dije se specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Përmet arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 17 vjeç, banues në Këlcyrë.

Sipas bluve, sherri dhe plagosja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme për motive të dobëta.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Përmet arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 17 vjeç, banues në Këlcyrë, pasi mbrëmjen e djeshme, në Këlcyrë, ka goditur me mjet prerës (thikë), për motive të dobëta, shtetasin M. J., 18 vjeç, banues në Këlcyrë, i cili ka marrë ndihmën mjekësore në spitalin e Këlcyrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti prerës (thikë).

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”,”-njofton policia./Opinion.al

Pas