Life Style

E dinit? Mushkonjat pickojnë më shumë këta 4 lloje njerëzish


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 22/06/22 |
Opi Nion

Ju ka ndodhur që në një ambient mushkonjat të “sulmojnë” më shumë një person se sa pjesa tjerët? Për këtë ka një arsye pasi sipas një studimi, për mushkonjat nuk jemi të gjithë njësoj.

Shkencëtarët kanë zbuluar se cilët janë faktorët që na bëjnë më tërheqës të mushkonjat dhe ata kanë gjetur katër faktorët që ndikojnë.

  1. Shtatzënia

Gratë shtatzëna lëshojnë më shumë dioksid karboni, i cili tërheq mushkonjat.

  1. Ushtrimet fizike

Pas një vrapimi, ose një ore gjimnastike, ju thumboheni shumë më tepër, sepse mushkonjat tërhiqen nga acidi laktik, i prodhuar gjatë stërvitjes dhe lëshohet edhe pas dushit.

  1. Kush pi alkool

Ata që pinë alkool bëhen më tërheqës për to, sepse alkooli ua ngre temperaturën e trupit dhe ata preferojnë trupat më të ngrohtë.

  1. Kush ka grup gjaku 0

Sipas një studimi, njerëzit me 0 gjak janë 83% më shumë se të tjerët. Nga ana tjetër, më pak i sulmuar është ai që ka grupin A.

Pas