Kronikë

Qëlloi me armë ndaj Policisë, çfarë u gjet në banesën e 45-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 25/12/20 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm Policia e Elbasanit arrit të arrestojë Josif Kavajën, i cili një ditë më parë qëlloi me armë zjarri ndaj punonjësve të policisë.

Si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, Kavaja mbeti i plagosur dhe është transportuar për në spitalin e Elbasanit.

Policia ka vijuar kontrollet në banesën e 45-vjeçarit, ku ka sekuestruar 13500 fishekë model 56, një kuti me 70 fishekë pistolete 30 granta difesive, rreth 2 kilogramë kanabis sattiva dhe një sasi me fara kanabis.

Më parë në momentin e arrestimit , policia gjeti dhe sekuestroi edhe armën e zjarrit me të cilën ky person qëlloi mbi policinë si dhe një sopat. / Opinion.al

Pas