Kronikë

Qëlloi me armë 23-vjeçarin në Fier, shpallet në kërkim autori (EMRI)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 22/11/20 |
Al Do

Një 27-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Fierit pasi ka tentuar të vrasë një person dy ditë më parë me armë zjarri.

Konkretisht bëhet fjalë për Elvis Krasniqin, i cili akuzohet se ka plagosur me armë zjarri në këmbë 23-vjeçarin Endri Meçalliu. Aktualisht ky i fundit ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë po procedohet penalisht për veprën penale “Moskallzim krimi” kushëriri i autorit, Klajdi Profka.

Konflikti mes tyre sipas policisë ka nisur për motive të dobta ndërkohë që materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Moskallëzim krimi”./ Opinion.al

Pas