Kronikë

Tritol makinës në Vlorë, çaktivizohet para se të shpërthente


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:58 - 22/11/20 |
Al Do

Një automjeti në Vlorë i është vënë një sasi tritoli gjatë natës teksa ka qenë e parkuar. Lënda ishte montuar poshtë automjetit por fatmirësisht ajo është pikasur nga pronari i cili ka bërë denoncimin në polici.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë ndërsa automjeti ku është vendosur tritoli është në pronësi të S.Binaj.

Pas denoncimit në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë, të cilat vendosën  perimetrin e sigurisë dhe forcat antieksploziv të Reneas, të cilat  pas veprimeve të para bënë çaktivizimin e pakos e cila kishte brenda saj lëndë plasëse.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit./ Opinion.al

Pas