Aktualitet

Qarku i Kukësit përfundon numërimin, 2 mandate PD dhe 1 PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 26/04/21 |
el ida

Qarku i Kukësit ka përfunduar krejtësisht numërimin e votave, në të 141 qendrat e votimit. Sipas KQZ, PD ka fituar me 62.27 % të votave, ndërkohë që PS ka marr 35.84 %. Asnjë nga forcat e tjera politike nuk ka arritur të kalojë pragun minimal të votave.

Në këto shifra, Kukësi prodhon 2 mandate për Partinë Demokratike dhe 1 mandat për Partinë Socialiste. /Opinion.al

Pas