Aktualitet

Mallakastër/ PS forcë e parë por PD-LSI marrin shumicën e votave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:07 - 26/04/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në Bashkinë e Mallakastrës. Nga rezultatet e publikuara bëhet me dije se ka dalë fituese Partia Socialiste.

Konkretisht nga numërimi i votave në 62 KZAZ, rezulton se PS ka marrë 47.61 % të votave, e ndjekur nga PD me 40.83 % të votave, dhe më pas LSI me 8.12 %.

Të përkthyera në vota janë PS ka siguruar 6443 vota, PD 5525 vota dhe LSI 1099 vota./Opinion.al

Pas