Aktualitet

Punime në nënstacion, Tirana do të ketë  kufizime të energjisë për tri ditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:39 - 25/10/21 |
Opi Nion

Disa zona të Tiranës do të preken nga mungesa e energjisë elektrike, si pasojë e punimeve në rrjet.

Sikurse ka njoftuar  Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, në datat 26, 27 dhe 28 Tetor gjatë intervalit kohor 09:00-13:00 do të kryhen punime në disa fidera të NST Uzina Dinamo.

Për këtë arsye, kufizimi i energjisë elektrike do të prekë këto zona:

Në datën 26 Tetor nuk do të ketë energji zona e shinave të trenit, zona pas Spitalit Ushtarak, zona pranë ish-parkut të Autobusëve dhe rruga “Don Bosko”.

Në 27 Tetor do ketë ndërprerje në zonën pranë shinave të trenit, rruga “Vangjel Noti”. Ndërsa në 28 Tetor energjia do të mungojë në Paskuqan, Bathore, lagjet 2, 3, 5, Paskuqan 2, Babrru, zona e Kodrës së Kuqe dhe rruga “Jordan Misja”./Opinion.al

 

Pas