Kronikë

Punëtori ra nga lartësia dhe humbi jetën, policia arreston 3 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 26/12/21 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka arrestuar 3 persona pas një aksidenti në punë që ndoodhi ditën e djeshme, ku një punëtor 36-vjeçar ra nga lartësia dhe humbi jetën.

Autoritetet bëjnë me dije se janë arrestuar dy inxhinierët e objektit dhe nënkontraktori i firmës.

Konkretisht bëhet fjalë për drejtuesin teknik (G.G., 41 vjeç), përgjegjësin për sigurinë (M.N., 32 vjeç) si dhe nënkontraktorin e firmës (M.D., 33 vjeç).

“Në firmën ku këta shtetas punojnë, ka rënë nga lartësia dhe si pasojë ka humbur jetën, punëtori E. O., 36 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

Pas