Kronikë

Publikohet videoja, si u ekzekutua Bardhok Pllanaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 05/04/21 |
Opi Nion

Është publikuar videoja e ekzekutimit me armë të Bardhok Pllanajt një natë më parë në Shkodër, pranë banesës së tij.

Në video shihet se si autorët qëllojnë me armë zjarri në drejtim të makinës së 46-vjeçarit, i cili njohej me nofkën “Kumbari”.

Autorët kanë qëlluar rreth 120 plumba në drejtim të Pllanajt, i cili udhëtonte më makinën e tij tip “Range Rover”, duke e lënë të vdekur në vend,

Makina e viktimës duket se është përplasur me një biznes në aë të rrugës, ku duket se autorët kanë shkuar sërish dhe e kanë qëlluar.

46-vjeçarin Bardhok Pllanaj, i cilësuar si “Kumbari” i Shkodrës është një emër i njohur për policinë, pasi dyshohej se ishte i përfshirë në disa vepra kriminale brenda dhe jashtë Shqipërisë./Opinion.al

Pas