Bota

Protestat në Rusi, policia ndalon liderin e opozitës


               Publikuar në : 16:38 - 12/06/19 |
Opi Nion

94 persona janë ndaluar nga policia, gjatë protestave të zhvilluara në Rusi.

Mes të ndaluarve ndodhet dhe lideri i opozitës Alexei Navalny, i cili së bashku me përkrahësit e tij protestuan në mbështetje të një gazetari, duke pretenduar se për të janë ngritur akuza false.

Ndërkohë, policia rrëzoi papritur akuzat për drogë ndaj Ivan Golunov, një kthesë e pazakontë për autoritetet ruse, që u përballën me zemërimin e mbështetësve të tij.

navaaa ghhh1 g5-2 g2-4
<
>

Gazetari i cili u arrestua nga autoritetet ruse u vu në shënjestër nga policia pasi ekspozoi korrupsionin mes zyrtarëve të Moskës.

36-vjeçari u arrestua javën e kaluara duke u akuzuar për trafik të lëndëve narkotike./ Opinion.al E.Xh.

Pas