Kronikë

Protesta para selisë së PD, policia shoqëron 60 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 09/01/22 |
Opi Nion

Ka shkuar në 60 numri i personave të shoqëruar nga Policia pas protestës së zhvilluar ditën e djeshme në selinë e PD.

Mbështetësit e Berishës një ditë më parë thyen xhamat e selisë blu me qëllim për t’u futur brenda godinë për të nxjerr jashtë kryedemokratin Lulzim Basha.

Po ashtu, ata patën dhe kundërpërgjigje nga persona të tjerë brenda selisë të cilët hodhën gaz për të larguar protestuesit.

Edhe pse tentuan për më shumë se tre orë, protestuesit dhe lideri historik i PD nuk mundën të futeshin në ambientet e brendshme të selisë, pasi Basha kërkoi ndërhyrjen e policisë./Opinion.al

Pas