-U tha në Opinion

Protesta e opozitës, Baton Haxhiu: Sot ia jap dorën Sali BerishësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:23 - 07/07/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” po diskutohet për protestën e organizuar nga kreu i PD, Sali Berisha para Kryeministrisë.

Mes të ftuarve është gazetari Baton Haxhiu, i cili është shprehur se sot ia jep dorën kreut të Partisë Demokratike, Sali Berishës për organizimin e protestës që u mbajt para Kryeministrisë.

Baton Haxhiu: Një fjalë e kam, por sot ia jap dorën Berishës.

Blendi Fevziu: Si do ia japësh dorën?

Baton Haxhiu: Ia jap dorën për organizimin.

Blendi Fevziu: Ti e prisje këtë pjesëmarrje?

Baton Haxhiu: Jo, nuk e prisja. Berisha ka kohë që nuk më pëlqen si politikan, ka kohë që është person i gabuar, por sot ia jap dorën. Sot vështirë që dikush mund të organizojë tubime të tilla. Njeri i gabuar i cili para vetes ka non grata, fjalimet e ambasadës, gjithë njerëzit përreth, një pjesë të mediave dhe të bëjë një gjë të tillë, nuk kam se çfarë t’i them. Sot njeriun të cilin politikisht nuk e dua, sot ia jap dorën. Në korrik, në temperatura kaq të larta, gati të pashpresë se mund të ketë një tubim të tillë.

Pas