Kryesore

Protesta e 7 korrikut/Alibeaj:S’është Berisha përbashkimi,s’është ai shpresa e…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 30/06/22 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një prononcim për mediat ka folur lidhur me protestën e 7 korrikut, të thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha.

Jashtë sallës së Kuvendit, Alibeaj deklaroi nuk mund të jetë Berisha përbashkimi i njerëzve që vuajnë dhe se ai nuk është shpresa e tyre.

Mënyra më e mirë për të protestuar është këtu. Do protestoj në çdo rast. Detyra e çdo deputeti është kjo. Nuk mund të jetë Sali Berisha përbashkimi i këtyre njerëzve që sot vuajnë gjithmonë e më tepër. Nuk e kuptuat mirë se çfarë thashë.

Nuk është ai shpresa e njerëzve. Para se të shkojnë te sheshi të vijnë këtu dhe të thonë një gjë. Për të protestuar për çmimet e larta duhet të thotë se çfarë qëndrimi ka ndaj oligarkëve”,-tha Alibeaj.

Pas