Aktualitet

Prokuroria mbyll hetimet per Becchettin, dosja i kalon gjykatës 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 28/11/15 |
b.f

Dosja e pronarit të Agon Channel dhe bashkëpuntërorëve të tij, pasi është mbyllur nga prokuroria i është kaluar gjykatës.

Mbi pronarin e Agon Channel rëndojnë të paktën tre akuza: ajo e “vjedhjes duke shpërdoruar detyrën”, “krijimi i skemave mashtruese me qëllim përfitim të paligjshëm të parave” dhe akuza e “pastrimit të parave”.

Ndërkohë Becchetti vijon të qëndrojë në Londër.

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas