Kryesore

Probleme mes tyre? Rama-kritikëve: Me këtë qeveri kemi marrëveshjet më të mëdhaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:08 - 20/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me “ata që flasin për mosmarrëveshje mes tyre”.

Rama u shpreh se nuk ka probleme apo mosmarrëveshje mes tij dhe kryeministrit Kurti.

Kam dhe një lajm për ata që kërkojnë të gjejnë arsye që bëjnë komente mbi mosmarrëveshje dhe mungesë të ecurisë së duhur të punës mes dy qeverive. Me qeverinë aktuale kemi shkallën më të lartë të nënshkrimit të marrëveshjeve të nënshkruara përfshirë dhe ato të kaluara. Shpresoj të konsiderohet fakt dhe jo për spekulime se jam i painteresuar të përfshihem në jetën politike të Kosovës“,-tha Rama./Opinion.al

Pas