Bota

Princi Harry i jep lamtumirën gjyshes së tij me një mesazh prekësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:16 - 12/09/22 |
Opi Nion

Princ Harry i ka bërë homazhe gjyshes së tij, Mbretëreshës Elizabeth, duke e kujtuar atë me një mesazh për këshillat e çmuara që i ka dhënë dhe për buzëqeshjen që ajo kishte.

Harry thotë se do ta kujtojë mbretëreshën Elizabeth II, për angazhimin e saj dhe për faktin se ishte gjithmonë e vërtetë. Po ashtu ai thekson se do të jetë përgjithmonë mirënjohës për atë që sovrania ka bërë gjatë jetës së saj.

“Gjyshe, megjithëse kjo ndarje përfundimtare na sjell pikëllim të madh, do të jem gjithmonë mirënjohëse për të gjitha takimet tona të para, që nga kujtimet e mia të fëmijërisë me ty, deri në takimin me ty për herë të parë si komandant, në momentin e parë që u takuat me gruan time të dashur dhe u përqafuat me stërnipërit tuaj të dashur”, thuhet në deklaratë.

“Faleminderit për këshillat tuaja të vlefshme” – “Unë i kam për zemër këto momente të ndara me ju dhe shumë momente të tjera të veçanta. Na mungon shumë tashmë, jo vetëm ne, por gjithë botës. Tani e nderojmë babanë tim në rolin e tij të ri si mbreti Charles III”, shkruan sërish Harry. “Faleminderit për angazhimin tuaj në shërbim. Faleminderit për këshillat tuaja të vlefshme. Faleminderit për buzëqeshjen tuaj ngjitëse, shton ai . Edhe ne buzëqeshim duke e ditur që ju dhe gjyshi jeni ribashkuar tani, dhe të dy jeni bashkë në paqe.”

Marrëdhënia mes Harry-t dhe Elizabeth II ishte tronditur pas transferimit me gruan e tij Meghan në SHBA në vitin 2020 dhe nga polemikat që pasuan më pas./Opinion.al

 

Pas