Aktualitet

Presidentja e Komisionit Europian viziton sot Tiranën, axhendaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:29 - 27/10/22 |
Opi Nion

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë.

Von Der Leyen do të pritet në takim nga kreu i qeverisë Edi Rama në Kryeministri dhe më pas të dy liderët do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp rreth orës 16:30.

Kjo vizitë e Von der Leyen vjen në kuadër të turit të vizitave që po zhvillon në Ballkanin Perëndimor. Një ditë më parë, presidentja e KE-së ishte në Maqedoninë e Verout dhe pas vizitës në Tiranë, të premten Von der Leyen do të jetë në Bosnje Hercegovinë dhe Serbi. Vizita e saj në Ballkan përmbyllet ditën e shtunë në Mal të Zi.

AXHENDA E URSULA VON DER LEYEN NË TIRANË

14:30 – Ceremonia e mikpritjes në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

15:45 – Takim bilateral mes dy delegacioneve në Kryeministri.

16:30 – Konferencë për shtyp mes Kryeministrit Edi Rama dhe Ursula von der Leyen, Presidente e Komisionit Europian në sallën COD, Kryeministri.

Pas