Kryesore

Presidenti – Ramës: Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 09/10/20 |
Al Do

Presidenti Ilir Meta ka vijuar replikën e tij me kryeministrin Rama pasi ky i fundit shprehu kritikat e tij për dekorimet e heronjëve nga ana e presidentit.

Në një status në Facebook, presidenti Meta shkruan se ai nuk bën aktrime me historinë e kombit dhe rikujton faktin se shtëpia e tij ka qenë spital partizanësh.

O shakaxhinjtë e integrimit! Unë nuk bëj aktrime me historinë e kombit tim dhe familjes time! As politikë për vota o palaço dhe të pa Atdhe! Unë kam lindur në Çepan, 1000 metra mbi nivelin e detit dhe u jam shumë mirënjohës prindërve të mi. O ordinerë, shtëpia ku linda unë në 24 mars 1969 ishte spital partizan për Jugun e Shqipërisë. Në këtë shtëpi erdhën dhjetëra partizanë, pa këmbë e pa krahë. Në themelet e kësaj shtëpie edhe sot është gjaku i tyre. Unë isha ndër udhëheqësit e Lëvizjes Studentore, por kurrë nuk e vura në diskutim gjakun e tyre. Se gjaku nuk bëhet ujë o hajdutë ordinerë!  Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë!”, shkruan Meta. /Opinion.al

Pas