Kryesore

Presidenca: Transparenca për votën, çështje e interesit kombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 03/05/21 |
Opi Nion

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi thotë se është e domosdoshme të vazhdojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blushi shkruan se  transparenca për votën e çdo qytetari që mori pjesë në zgjedhjet e 25 Prillit, është vendimtar për besimin te zgjedhjet dhe demokracia.

“Është e domosdoshme të vazhdojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund, në respekt të Kodit Zgjedhor. Transparenca dhe respekti për votën e çdo qytetari, që mori pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, është vendimtar për besimin te zgjedhjet dhe Demokracia.  Kjo është çështje e interesit kombëtar sot dhe jo problemet e brendshme të partive”, shkruan Tedi Blushi./ Opinion.al

Pas