InstaBIZ

Pres të zgjohem nga ky makth i tmerrshëm, dedikimi i motrës për Ergi Dinin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:23 - 15/10/18 |
b.f

Një zë premtues në muzikë, Ergi Dini u nda nga jeta dy vite më parë në një aksident tragjik në Tiranë, bashkë me shokun e tij, Klejdi Halili.

Sot Ergi duhej të ishte 24 vjec…! Motra e tij këngëtarja Barbana Dini, i ka bërë një dedikim prekës në rrjetet sociale:

“Cdo vit mezi prisja oren 00.00 te kesaj nate per te uruar ditelindjen! Sot eshte ditelindja jote e 24!Po behen 2 vite qe pres te “zgjohem”nga ky makth i tmerrshem.Ishe gjeja me e bukur qe me ndodhi ne kete jete por edhe dhimbja me e madhe…nuk u ngopem me ty!Ke qene je dhe do te mbetesh dashuria ime me e madhe,pika ime e dobet!Nuk do mundem kurre ta pranoj humbjen tende Ergi…”

Ergi Dini, fituesi i një prej edicioneve të talent show X-factor në Klan, kishte arritur të kishte mjaft fansa dhe dashamirës edhe pse në hapat e parë të karrierës. Ndaj sot është një dite e trishtueshme, jo vetem për familjaret por edhe për ata që e adhuruan Ergin për zërin e mrekullueshëm. /Opinion.al

 

 

Pas