Life Style

Gjeti punën që kishte ëndërruar, por ja pse u pushua pas vetëm 30 minutash


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 15/10/18 |
el ida

Claire Shepherd, një 27 vjeçare në Angli pasi gjeti punën që kishte ëndërruar gjithmonë. Ajo fitoi intervistën në një qendër tregtimi me pakicë në qytetin e saj të lindjes Suansea Uells. Por u pushua nga puna 30 minuta pasi e filloi atë.

Cila ishte arsyeja? Claire Shepherd u pushua nga kompania për shkak të një tatuazhi në dorën e majtë.

Ajo e kishte fituar vendin e punës me anë të një interviste telefonike. Në bisedën telefonike ajo kishte shpalosur eksperiencën e saj në fushën ku synonte të punonte prandaj ishte pranuar. Por ata nuk e kishin parë fizikisht vajzën.

Tatuazhi në dorën e majtë, i vështirë për tu fshehur, penalizoi 27 vjeçaren. Firma mori vendimin e largimit nga puna të Claire Shepherd pasi dizenjimi mund të dukej si ofendues tek klientët. Vajza hapi një peticion online kundër diskriminimit të tatuazheve në vendet e punës, dhe mijëra njerëz e kanë mbështetur vajzën.

Pas