Aktualitet

Politikanet pranojne qe kane vjedhur, por nuk denohet asnje!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:23 - 25/10/15 |
root

RAMA META NE KONFERENCE - Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, pas nje konference te perbashket shtypi, ku kane komentuar ne lidhje me zgjedhjet lokale te 21 qershorit./r/n/r/nRAMA AND META IN CONFERENCE - Prime Minister Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during a press conference, where have commented for local elections on 21 June. Afera Cez eshte ceshtja me e mire per te kuptuar se drejtesia dhe hetimi jane te paafte per te ndeshkuar politiken dhe biznesin ne Shqiperi. Historia qe nisi fillimisht si nje kontestim ndaj kontrates mes CEZ Prage dhe Qeverise Shqiptare, zbuloi se brenda kesaj ceshtje fshihet nje skandal me permasa te medha. Nje skandal qe nis qe nga favorizimi ne cmim i CEZ; nga kompanite fantazem qe u angazhuan ne mbledhjen e borxheve; nga arbitrazhi ne Viene i kerkuar nga DIA e deri tek mbyllja e ceshtjes me mirekuptim, me gjase per te pasur nje perfitim politik sic ishte statusi i vendit kandidat te bllokuar nga Cekia. Te gjitha palet e kane konsideruar nje vjedhje masive, KLSH publikoi edhe demin prej 479 milion Eurosh, por ende asnje person as nuk eshte njohur fajtor e madje as eshte hetuar per kete gje. Opinion eshte duke pergatitur nje dosje te plote dhe mjaft investiguese per kete teme qe do filloje te publikohet ne javet e ardhshme.

KOMENTO (7)

Shkruaj nje koment

  1. Me qene se drejtesia nuk i denon, keta duhet te denohen diten e votimit duke i ndeshkuar me vote.
    Eshte ajo shprehja popullore: Me mashtrove nje here ti je fajtor, me mashtrove serish, une jam fajtori!

  2. Me qene se drejtesia nuk i denon, keta diluget te denohen diten e cotimit duke i ndeshkuar me vote.
    Eshte ajo shrehja popullore: Me mashtrove nje here ti je fajtor, me mashtrove serish, une jam fajtori!

  3. Për deri sa populli nuk ësht i vetëdishëm që ti dënoji me vot këta maskarenj të pa ngopur ndonjiher por në të kundërtën i duartroket ato atere kto alien të pa ngopur do vazhdojn avazin e tyre edhe për shum dekada me radhhtu kështu ka qën historia e kombit ton dhe kështu do vazhdoji sepse populli ka qef që të dënoji veten të mar rrugën e arratis duke pretenduar se ësht rruga duhur por në të vërtet ësht thën shum koh më par edhe thuhet akoma sepse guri rënd peshon në vend të vet

  4. gelltit nje luge qorbe te keqe dhe e vjell gjith jeten …kte do ju uroja te gjith atyre qe me voten e ktij populli spo len gje pa bere por si tja bejm se jan bere shum lug qe han e spo i gjen gje a thua jan bere unin nga qeblbesira ..do zoti e ven dor amerika si gjithmon ..se ky popull qe ka ngel ktu nuk e ka indicien per te ven rregull akoma. jam kthyer nga kurbeti per te mos shkuar me kurr atje por me vret ndergjegji se po rris femit e mi ne kte ven pa shpres ..per te arthmen

  5. Jam nje fatkeq qe ndodhem pjese e ktij populli qe zdo behet kurre.Jeta e prinderve dhe e imja iku ne sketerren e zgjedhur dhe duartrokitur nga ky popull.Po keshtu dhe femijet skan asnje shprese.

Pas