Te Fundit

De Biasi: Francë 2016, qyteti i Kombëtares vendoset brenda tetorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 25/10/15 |
b.f

Kombëtarja dhe kualifikimi historik në finalet e një kompeticioni madhor do të vazhdojnë të mbeten kryefjalë deri në ditën kur Kuq e Zinjtë do të zbresin në tapetin e blertë të Francë 2016. Një verë e nxehtë që duket larg për pritshmërinë e tifozëve të Kombëtares, por jo për drejtuesit teknik dhe të Federatës Shqiptare të Futbollit, për të cilët kjo periudhë është e ngjeshur në përgatitjen e miqësoreve parapërgatitore por edhe infrastrukturës ku do të akomodohet kombëtarja në Francë. Kjo ka qenë edhe një nga pikat e bisedës së gazetari Blendi Fevziu ka zhvilluar në studion e “Opinion” me trajnerin e Kombëtares Gianni De Biasi, intervistë e cila do të transmetohet së shpejti në “Opinion”. Sipas De Biasit java në vazhdim, do të mësojë se në cilin qytet do të akomodohet Kombëtarja. Në bazë të rregullave  të vendosura nga organizatorë, çdo Kombëtare do të vendoset në një qytet të caktuar, nga ku më pas do të lëvizë në stadiumet ku do të zhvillojë ndeshjet.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas