Aktualitet

Policia nuk e gjeti në banesë, shpallet në kërkim ish-kryeprokurori Llalla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 22/09/21 |
Opi Nion

Ish-prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është shpallur në kërkim pas dënimit me dy vite burg.

Mbrëmjen e sotme Policia kontrolloi banesën e tij në kryeqytet, por ai nuk ndodhej në shtëpi.

Sipas informacioneve, ish-kryeprokurori rezulton jashtë vendit, pasi nga sistemi TIMS ka rezultuar se ka dalë jashtë vendit 2 javë më parë.

Ish-kryeprokurori Llalla akuzohej për mosdeklarim dhe fshehje të pasurisë teksa bëhet i pari zyrtar i lartë i dënuar me burg që nga miratimi i Reformës në Drejtësi./Opinion.al

Pas