Kronikë

Pogradec/Gjendet një grua e pajetë në banesë, krah saj edhe vajza 10 vjeç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 26/09/20 |
Al Do

Një grua është gjetur e pajetë në banesën e saj në Pogradec, ndërsa në krah të trupit të saj është gjetur edhe një fëmijë në gjendje të rëndë.

Shkaqet e vdekjes së gruas janë ende të paqarta por dyshohet për vetëvrasje pasi policia ka gjetur në banesë një kuti me ilaçe.

Gruaja është me nënshtetësi nga Maqedonia e Veriut dhe trupi i saj është dërguar në morgun e spitalit , ku pritet të bëhet ekspertiza për të kuptuar shkaqet e vdekjes nëse kanë qenë natyrale apo vetëvrasje.

Fëmija i gjetur në krah të saj është një vajzë 10 vjeç e cila kishte 24 që nuk ishte ushqyer dhe për këtë arsye ishte e nxirë dhe e dobët.

Fëmija është dërguar në pediatrinë e Pogradecit, ku pas trajtimit ka rimarrë veten. Asaj do t’i bëhet test COVID, nndërkohë nga institucionet do të njoftohet Shërbimi Social Korçë për të gjetur zgjidhjen se si do vijohet me strehimin e fëmijës. /Opinion.al

Pas