Aktualitet

Policia i sekuestron 67 mijë paund në Rinas një 63-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 26/09/20 |
Al Do

Policia Kufitare në aeroportin e Rinasit ka sekuestruar 67,850 paund.

Shuma e parave i është gjetur një 63-vjeçari lindur në Tunizi dhe banues në Angli.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasit të lartpërmendur, në çantën e tij të shpinës dhe në valixhe, shërbimet e Policisë Kufitare, i gjetën dhe sekuestruan 67,850 paund.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga ana e seksionit të ZMP-së, shtetasi J. D. u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”./ Opinion.al

Pas