Aktualitet

Po kthehej nga takimi me të dashurën,gjendet i vdekur i riu shqiptar në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 18/10/21 |
Opi Nion

Një 29-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në anë të rrugës në komunën e San Giuliano, të Italisë. Mediat italiane rapoortojnë se i riu është identifikuar si Besmir Shala.

29-vjeçari ka qenë duke udhëtuar me motor dhe dyshohet se është përplasur me rrethrrotullimin. Në vendin e ngjarjes nuk janë gjetur të dhëna që mund të ngrejën dyshime se mund të ketë pasur ndonjë mjet tjetër të përfshirë në aksident.

Dëshmitarët të cilët e gjetën në vendngjarje, thanë se e panë 29-vjeçarin të shtrirë në tokë dhe vunë re se ai nuk po lëvizte. më pas kanë njoftuar policinë.

Policia dhe autoambulanca ka shkuar menjëherë, por fatkeqësisht shkruajnë mediat italiane nuk kishte azgjë për të bërë pasi i riu nuk kishte shenja jete.

Shala prej kohësh jetonte mes Italisë dhe Norvegjisë. Në pyetje janë marrë dhe familjarët e tij dhe kanë deklaruar se Besmir Shala para aksidentit ka vizituar të dashurën dhe po kthehej prej andej.

Pas