Aktualitet

Po bashkëpunon me Suel Çelën, Aqif Rakipin, Berisha: Gënjeshtra e radhës e Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 15/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të Lulzim Bashës që në mbledhjen e kryesisë të kësaj të hëne tha se janë përfshirë persona si Suel Çela apo Aqif Rakipi në mbledhjen e firmave të delegatëve për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar më 11 dhjetor. Berisha u shpreh se kjo është një gënjeshtër e radhës e kryetarit të PD-së.

“Ka një fakt që është bërë e qartë si drita. Që Lul Basha ose peng Basha nuk di gjë tjetër veçse di të gënjejë. Gënjeshtra e radhës e tij. Duhet të jeni të vetëdijshëm. Ai që gënjen të tij të ai nuk lë njeri pa gënjyer dhe unë këto kohë nuk kam gjetur një demokrat që të thotë nuk më ka gënjyer Lulzim Basha. Mund të jap edhe një përgjigje tjetër, por po e lëme. Po jap këtë përgjigje”, tha Berisha./Opinion.al

Pas