Kronikë

Plagosja në Fier/ Policia arreston 49-vjeçarin, bashkëpunoi me autorinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 14/01/23 |
Opi Nion

Policia e Fierit ka arrestuar një 49-vjeçar pasi ndihmoi autorin e plagosjes së ndodhur ditën e djeshme të largohej nga vendi i ngjarjes.

Mësohet se në pranga ka rënë Bejo Hoxhaj, i cili ndihmoi autorin Altin Nika që qëlloi me armë zjarri Dashmir Muçajn në lagjen “11 janari”.

Ndërkohë policia vijon kërkimet për arrestimin e 52-vjeçarit Altin Nika.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti me të cilin është larguar autori, brenda të cilit u gjetën 1 armë zjarri pistoletë, 1 krehër, 12 fishekë dhe 1 pistoletë paralizuese.

Bëhet me dije se mjeti me të cilin u largua autori, u gjet në Mallakastër, i fshehur në një zonë te thellë, bashkë me armën e krimit brenda.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Pas