Kronikë

Automatik dhe municione luftarake në banesë, arrestohet 56-vjeçari në VlorëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 14/01/23 |
Opi Nion

Një 56-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi u gjetën armë zjarri automatik dhe municione luftarake në banesën e tij.

Bëhet me dije se shtetasi me iniciale A.S., banues në fshatin Marikaj të Vlorës është kapur në flagrancë.

Arrestimi 56 vjeçarit dhe sekuestrimi i armës dhe municioneve ushtarake u krye pas informacioneve në rrugë operative që kishin siguruar autoritetet.

Njoftimi i Policisë:

Finalizohet, nga Komisariati i Policisë Vorë, operacioni policor i koduar “Marikaj”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje.  Iu gjetën armë zjarri automatik dhe municion luftarak, në banesë, arrestohet në flagrancë 56-vjeçari.  Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vorë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative, kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Marikaj”. Si rezultat i këtij operacioni, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. S., 56 vjeç, banues në Marikaj. Gjatë kontrollit në banesën e 56-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, një krehër dhe municion luftarak./Opinion.al

Pas