Kronikë

Plagosi dy vëllezërit në Shkodër, identifikohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 20/03/21 |
Opi Nion

Është identifikuar autori i cili plagosi me armë zjarri mbrëmjen e sotme dy vëllezërit Hoten dhe Marjan Doçaj, në fshatin Bardhaj të Shkodrës.

Autori i dyshuar është Mesmir Perkoka, i cili ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës me të cilin po udhëtonin vëllezërit duke i plagosur të dy.

Aktualisht ata ndodhen në spitalin e Traumës në Tiranë dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, autoritetet vijojnë punën për arrestimin e Perkokës./Opinion.al

Pas