Kronikë

Plagoset me armë zjarri një 35-vjeçar në Tropojë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:23 - 04/10/20 |
Al Do

Policia e Tropojës ka arrestuar një 38-vjeçar duke parandaluar kështu një vrasje të mundshme.

Sipas burimeve zyrtare bëhet me dije se rreth orës 21:00, në fshatin Babinaj në Tropojë, shtetasi A.H., 38 vjeç, ka plagosur me armë zjarri shtetasin L.H., 35 vjeç pas një konflikti të çastit për motive të dobëta.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar, shtetasin A.H, dhe shoqërimin e tij në Komisariatin e Tropojë, për veprime të mëtejshme hetimore.

I plagosuri ndodhet në spitalin e Gjakovës për mjekim më të specializuar.

Vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al

Pas