Sport

Gjunjëzohen kampionët e Anglisë, Aston Vila shkatërron 7-2 Liverpulin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 04/10/20 |
Al Do

Premier Liga angleze vijon të prodhojë surpriza këtë javë. Pas humbjes 1-6 të Mançester Junajtid ndaj Totenhemit, ka ardhur edhe turpërimi i Liverpulit.

Kampionët në fuqi janë tronditur në një humbje 7-2 me Aston Vilën.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 4-1. Pas pushimit në dhomat e zhveshjes, u mendua se Liverpuli do të rikuperonte por Vila nuk ka treguar mëshirë duke shënuar edhe tri herë të tjera.

Tre gola u shënuan nga Uatkins, dy nga Greilish, një nga Barkely dhe një nga MekXhin për Aston Vilën ndërsa për Liverpulin shënoi dy herë Salah.

Djemtë e Klop nuk ishin poshtëruar në këtë mënyrë asnjëherë që kur ai mori pankinën. Ata e kishin nisur mbarë sezonin me tre fitore radhazi por humbja e sotme tregon se “the Reds” kanë nevojë të rishikojnë repartin e mbrojtjes. /Opinion.al

Pas