Aktualitet

Pjesë e task-forcës kundër koronavirusit, infektohet një tjetër mjeke


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 28/03/20 |
el ida

Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Cami është prekur nga koronavirusi.

Lajmi u konfirmua nga Ministria e Shëndetësisë, e cila bëri me dije se për të është kryer e njëjta procedure si për çdo qytetar.

Silva Bino sqaroi më tej se Cami tashmë është vetizoluar por vijon të punojë nga shtëpia.

Cami është pjesë e task-forcës kundër koronavirusit pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Deri tani janë dy anëtarë të task-forcës të prekur me koronavirus: Zonja Cami dhe Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj../Opinion.al

Pas