Te Fundit

“Përse tradhëtojmë” në “Opinion”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 19/10/15 |
b.f

 

Jemi dakord që të qenit në çift është sinom i qëndrueshmërisë dhe besnikërisë. Por shpesh tradhëtia bëhet shkak për ndërprerjen e një marrëdhenie, edhe kur ato janë të forta dhe bashkëpunuese. Por përse tradhëtojmë? Cilat janë shkaqet që çojnë një çift në krizë? A janë marrëdhëniet paralele një mënyrë për të ridimensionuar edhe raportin kryesor? Cila janë problemet që shkakton tradhëtia në çift? Këto janë vetëm disa nga pyetjet që do të marrin përgjigje mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ku të ftuar për të folur mbi këtë temë e cila mbetet ende tabu, do të jenë analisti Preç Zogaj, psikologia Denada Toçe, sociologu i familjes Gezim Tushi, avokatia Irena Kita, analisti Redi Shehu, pastor Akil Pano, psikologia Oriola Pampuri si edhe gazetarja sportive Ilda Bejleri.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas