Te Fundit

Shtyhet gjyqi, Belgjika kërkon Mark Frrokun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 19/10/15 |
b.f

Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj Mark Frrokut në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Nivelles të Belgjikës, ku po gjykohet për vrasjen e Aleksandër Kurtit më 5 Mars të v. 1999. Gjykata ka vendosur të shtyjë pa afat procesin dhe shkak për këtë është bërë mosekstradimi i Mark Frrokut nga Shqipëria në Belgjikë. Avokatja e tij ka thënë se çështja mbetet e koklavitur përsa kohë autoritetet shqiptare nuk pranojnë ekstradimin e tij.  Sipas saj, është e papranueshme që një person të gjykohet për të njëjtën çështje në dy vende të ndryshme.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas