Aktualitet

Përplasja me Ramën në kuvend, Basha: Arrestoje Becchettin sot!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 14/10/21 |
el ida

Çështja Beccheti është kthyer sërish në qendër të debateve në kuvend, mes Kryeministrit Rama dhe kryetarit të PD Basha. Ky i fundit tha se Shqipëria duhet të paguajë 120 milionë euro për shkak të luftës personale të Edi Ramës, ndërkohë që Kryeministri tha se lidhur me çështjen nuk ka një dokument. Por, Basha e ka kundërshtuar duke u shprehur se dokumenti ka dalë pikërisht nga Ministria e Drejtësisë.

“Dokumenti ka dalë nga ministria e Drejtësisë, vendimi po ekzekutohet. 120 milionë euro duhet t’i paguajë Shqipëria për shkak të luftës personale të Edi Ramës. Ti thua  është shpallur në kërkim dhe ne po mbrojmë një njeri të shpallur në kërkim. Jo more jo. Arrestoje Becchettin sot. Ti që ke  marrëdhënie të shkëlqyera, por në fakt s’ta hap derën njeri sepse e dinë që je babai dhe nëna e kokainës në të gjithë Europën Perëndimore. Arrestoje Becchetin, por nga ana tjetër ti je i dënuar me vendim që ti nuk e fsheh dot nga ministria jote e Drejtësisë ka dalë, nga 184 ka dalë. Ja ku është vendimi. Ky është vendimi që ky thotë nuk ekziston. Bashkë me interesat 120 milionë euro të cilat duhet t’i paguajë Shqipëria për shkak të luftës së tij personale me atë që  thotë është në kërkim. Është në kërkim, merre arrestoje.

Por kësaj si do ia bësh? Sepse Eurocontrol ka filluar t’ua marrë paratë shqiptarëve, Albcontrol-it. Madje ka informacione që na kanë zënë edhe pronat në Bruksel për të paguar këtë që është në kërkim. Ky që është në kërkim arrestoje pra. Megjithëse me këta në kërkim nuk ke ndonjë rekord të mirë ti se Zaganin e çove në kërkim dhe mbrojte Saimir Tahirin. Kjo është qeveria jote. Zagani në kërkim Saimir Tahiri në dhomën e gjelbër në Shtëpinë e Bardhë, ky je ti”, tha Basha./Opinion.al

 

 

Pas