Aktualitet

 Delegacioni i Kongresit Amerikan dhe Ambasadorja Kim mbërrijnë në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 14/10/21 |
el ida

Një delegacion i Kongresit Amerikan ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike, për një takim me kryetarin e PD Lulzim Basha. E pranishme është dhe Ambasadorja Yuri Kim, ndërsa sikurse shihet në video, delegacioni është pritur në hyrje të PD-së, nga Zv.kryetarja Jorida Tabaku.

Kujtojmë se ky takim vjen në një klimë politike të trazuar brenda Partisë Demokratike, pas largimit nga Basha të zotit Berisha nga grupi parlamentar i kësaj force./Opinion.al

Pas