Rajoni

31 raste infektimesh në Kosovë, asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:01 - 14/10/21 |
el ida

Kosova vijon të shënojë qëndrueshmëri të ulët të infektimeve nga Covid 19, ndërkohë që në 24 orët e fundit nuk ka patur asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë raporton për 31 raste me koronavirus.   Pas kryerjes së 2,332 testimeve. Aktualisht në të gjithë vendin, llogariten 924 persona aktivë të prekur nga Covid.

Që nga fillimi i pandemisë, pranverën e vitit të kaluar, në Kosovë janë konfirmuar gjithsej mbi 160,000 raste me koronavirus dhe 2,973 viktima./Opinion.al

Pas