Kronikë

Përplasi me makinë policin, arrestohet 33-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:45 - 21/02/20 |
el ida

Një 33-vjecar ka rënë në pranga pasi kundërshtoi me dhunë dhe goditi me mjet punonjësin e Policisë Rrugore për shkak të detyrës.

I riu me inicale A.Ll është arrestuar në Unazën e Re, pasi patrulla i ka bërë shenjë ndalimi  sepse qarkullonte pa rrip sigurimi.

Gjatë komunikimit të masës administrative të dhënë për shkeljen e kryer, 33-vjeçari ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë dhe më pas në tentativë për t’u larguar, ka goditur me mjet punonjësin e Policisë, duke i shkaktuar dëmtime në këmbë, jashtë rrezikut për jetën.

Tashmë, ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale  “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik dhe “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”./Opinion.al

Pas