Aktualitet

Përplasi familjen në vijat e bardha, arrest me burg për Ajas Sulemanin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 12/05/22 |
Opi Nion

Ka dalë para Gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë,Ajas Sulejmani, 39-vjeçari që përplasi disa ditë më parë në Rrugën e Kavajës në Tiranë çiftin dhe fëmijën e tyre tre muajsh.

Trupi gjykues ka caktuar masën e sigursë “arrest me burg” per Ajas Sulejmanin.

Sulejmani pretendoi se nuk i kanë funksionuar frenat në momentin që semafori kaloi në të kuqe. Ai po ashtu ka deklaruar se ka qenë duke ecur me shpejtësi 40 km/orë.

Ndërkohë, ka thënë se pas ngjarjes është larguar pasi kishte në makinë vajzën e tij të vogël, dhe e ka dërguar atë në spital.

Sulejmani akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit, drejtim mjeti në mënyrë të parregullt dhe largim nga vendi i aksidentit./Opinion.al

Pas