Bota

Përplas makinën te dera e ambasadës ruse, vdes shoferi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:56 - 06/04/22 |
Opi Nion

Një person ka humbur jetën pasi ka përplasur makinën në derën kryesore të ambasadës ruse në Bukuresht. Lajmi është dhënë nga agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS.

Ngjarja ndodhi rreth orës 6:30 të mëngjesit të së mërkurës me orën lokale, ndërsa makina pas përplasjes mori flakë. Mediat e huaja raportojnë se makina mori flakë pas përplasjes dhe shoferi mbeti i bllokuar brenda saj.

Trafiku është kufizuar në rrugën ku ndodhet ambasada dhe forcat e rendit po hetojnë shkaqet e incidentit, thuhet në raport./Opinion.al

Pas