Aktualitet

Përmbytjet në Gjermani, Basha: Ngushëllime familjeve të viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:59 - 16/07/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një statusi në “Tëitter” ka shprehur solidaritetin dhe mbështetjen për familjet dhe komunitetet e prekura nga moti i keq e përmbytjet në disa vende europiane, si Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg.

Basha shkruan se Partia Demokratike dhe populli shqiptar qëndron në mbështetje të njerëzve dhe autoriteteve ndërsa ata punojnë për të shpëtuar jetët dhe për t’u rikuperuar nga këto ngjarje tragjike.

“Ngushëllimet e ime shkojnë për viktimat dhe të dashurit e tyre të goditur nga përmbytjet dramatike në Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet dhe të gjithë komunitetet e prekura nga kjo katastrofë natyrore. Partia Demokratike shqiptare dhe populli i Shqipërisë qëndron në solidaritet të plotë me dhe mbështetje për njerëzit dhe autoritetet ndërsa ata punojnë për të shpëtuar jetë dhe për t’u rikuperuar nga këto ngjarje tragjike”, thotë Basha.

Pas