Aktualitet

Përgjimi i Lames/Basha:Premton legalizim për vota,qëllimi është t’ua prish


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 20/04/21 |
Opi Nion

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar ditën e sotme për përgjimin publikuar nga gazetari Artan Hoxha, ku drejtori i Kadastrës Artan Lame përdor legalizimet për fushatë.

Basha nga Kamza, teksa ishte duke zhvilluar një takim elektoral e ka cilësuar këtë si akt kriminal.

Para simpatizantëve demokratë Basha është shprehur se Rama premton legalizime, por në të vërtetë kërkon të marrë votën e qytetarëve duke mashtruar.

“E dëgjuat si drejtori i Kadastrës me porosi të Ramës udhëzon që të shkojë derë më derë se do tua bëjmë legalizimin për vota, por në fakt nuk do tua bëjnë. Ky është një akt kriminal sepse çdo shtëpi nga ato qindra mijëra që ai do ti prishë pas 25 prillit është sakrifica e jetës dhe familjes. Premton legalizim kur në fakt qëllimi është tua prish pas zgjedhjeve vetëm që t’ju marrë votën me mashtrim. Ky është Edi Rama i vërtetë, që vetëm pak metra më tej firmosi legalizimin falas. Kjo është politika që shkatërroi vendin. Le ta marrë përgjigjen nga Kamza, dhe gjithë Shqipëria. Me 25 prill do ta largojmë duke votuar numrin 9 për të përfunduar procesin  e legalizimit. Për të gjithë ata që meritojnë dhe do të kenë me planin tonë përfundimin e këtij procesi.ora e ndryshimit nuk ka të ndalur,” tha Basha gjatë fjalës së tij./Opinion.al

Pas