Rajoni

COVID-19 në Greqi, humbin jetën 87 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 20/04/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit autoritete shëndetësore greke bëjnë me dije se numri i rasteve të reja ditore ka shkuar në 3 789 ndërsa kanë humbur jetën 87 persona.

Ndërkohë një ditë më parë numri i të infektuarve ditorë me Covid në Greqi ka qenë 1 607 raste të reja. Ndërkohë mosha mesatare e viktimave nga Covid në Greqi është mbi 70 vjeç.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 316,879 mes të cilëve 275,553 kanë fituar betejën me Covid dhe 9,540 qytetarë kanë humbur jetën.

Pas