Aktualitet

Përfshihet nga zjarri zona e Karaburunit në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:44 - 02/10/20 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e Karaburunit, ndërsa flakët rrezikojnë t’i afrohen dhe pikës ushtarake të Pashalimanit.

Mësohet se zjarri ka përfshirë një zonë me shkurre, ndërsa për shkak të terreni të thyer është e vështirë ndërhyrja.

Ka dyshime se zjarri ka qenë i qëllimshëm, ndërsa fatmirësisht nga zjarri nuk rrezikohen banesa.

Ndërkohë,  në vendin e ngjarjes ndodhen forca të zjarrfikëses si dhe policia

Pas