Bota

U infektua me COVID, zbulohet lista e ilaçeve që po përdor Trump


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:57 - 02/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Presidenti i SHBA, Donald Trum dhe Zonja e Parë Melania konfirmuan se janë infektuar me koronavirus.

Trump është shprehur se deri më tani ka vetëm simptoma të lehta, ndërsa pas konfirmimit pozitiv me COVID-19 është karantinuar dhe po merr mjekimin e nevojshëm.

Ndërkohë është zbardhur lista e medikamenteve që Trump po përdor për të luftuar COVID-19. Ilaçet që presidenti i SHBA po përdor aktualisht janë ; vitaminë D, famotidine, melatoninë, një aspirinë në ditë dhe 8 gramë një përzierje antitrupash./ Opinion.al

Pas